Někdo to rád pikantní...

Chtěla byste zhubnout? Pomoci vám můžou i chilli papričky! Podpoří váš metabolismus a navíc dokáží i příjemně zahřát a posílit vaši imunitu...

chilli-mail

Chilli papričky jsou všestranným přírodním potravinovým doplňkem, který má hned několik blahodárných účinků na naše zdraví:

 

  • Posilují obranyschopnost organismu před infekcemi. Jsou bohaté na vitamin C (až 340 mg/100 g) a A.

  • Jsou přírodní prevencí proti nemocím kardiovaskulárního systému. Podporují krevní oběh, zvyšují hladinu kyslíku v krvi, čistí žíly a tepny od cholesterolu.

  • Hlavní účinnou látkou feferonky je kapsaicin. Tento rostlinný alkaloid je zodpovědný za pálivou chuť chilli papričky. Navíc působí protizánětlivě a proti bolestem. Kapsaicinové náplasti na různé druhy bolestí dostanete běžně i v lékárně.

  • Chilli papričky jsou kořením dobré nálady. Stimulují mozek k tvorbě endorfinu, hormon, který navozuje pocit pohody a štěstí a působí proti bolestem.

  • Díky obsahu vitaminu K podporují srážlivost krve a urychlují hojení.

  • Podporují tvorbu žaludečních šťáv a tím zlepšují trávení.

  • Pomáhají neutralizovat toxické látky vznikající v trávicím ústrojí.

 

Červená, která pomáhá zhubnout

Kapsaicin zvyšuje tělesnou teplotu, zrychluje metabolismus a podporuje spalování tuků. Tím dochází ke zvýšené spotřebě energie.

Podle vědců, jídlo lehce poprášené pomletými chilli papričkami zvýší energetickou spotřebu zhruba o 15%. To znamená, že například jídlo, které by vám dodalo 350 kcal, vám s chilli papričkami dodá pouze 300 kcal.

Ale i s chilli papričkami s mírou! Nemají sice přesně uvedené vedlejší, nežádoucí účinky, ale rozhodně má větší efekt pravidelná konzumace ve střídmém množství, než nárazový exces, který může spíše uškodit.

A jak uhasit oheň, když neodhadnete ideální množství feferonky? Stačí sníst trochu chlebové střídy a položit trochu soli na jazyk.

 

Nevíte, jak chilli do své kuchyně a svého jídelníčku zakomponovat? Máme pro Vás tip! 
Uvařte si SPATHETTI ALL’ARRABBIATA.

Díky skvělé, italské kořenící směsi ARRABBIATA (v překladu to znamená nazlobená – z té pálivé papričky) stačí uvařit špagety, na pánvičce zahřát olivový olej, přidat kořenící směs, scedit špagety, promíchat na pánvi se zahřátým olejem a naservírovat s nastrouhaným parmezánem. 

 

Zajímají vás tipy, jak používat italské koření?

Vyplňte svoji e-mailovou adresu!

  •  

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.